تبلیغات
 دنیای جاسوسی - شناسایی یک شبکه جدید جاسوسی اسرائیل

شناسایی یک شبکه جدید جاسوسی اسرائیل

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سازمان امنیت عمومی لبنان با شناسایی و توقیف اعضای یک شبکه جاسوسی وابسته به رژیم صهیونیستی، موفقیت امنیتی جدیدی به دست آورد.

سه عضو این شبکه جاسوسی وابسته به رژیم صهیونیستی در شهر صیدا در جنوب لبنان و مناطق اطراف آن فعالیت می کردند. مأموریت این افراد جمع آوری اطلاعات از شخصیت های نظامی و دینی در مناطق جنوب لبنان بود.

اداره کل سازمان امنیت عمومی لبنان با صدور بیانیه ای تأکید کرد پس از چند ماه زیر نظر گرفتن، نیروهای این سازمان توانستند اعضای یک شبکه جاسوسی را شناسایی کنند که به نفع اسرائیل در منطقه جنوب فعالیت می کردند.

یک تبعه سوری و همسر لبنانی اش و نیز یک تبعه لبنانی بازداشت شدند.

افراد بازداشت شده از یکسال پیش به نفع دشمن فعالیت می کردند و در منطقه صیدا بازداشت شدند.

این سه نفر اعتراف کردند اطلاعاتی را درباره شخصیت ها و اهداف امنیتی و نظامی جمع آوری کردند تا سپس به آنها حمله شود.

منابع امنیتی لبنان فاش کردند از جمله اهداف این شبکه، جمع آوری اطلاعات در مورد مسیر تردد سرلشکر عباس ابراهیم مدیرکل سازمان امنیت عمومی لبنان بوده است.

این منابع همچنین فاش کردند فعالیت های جاسوسی این افراد بر زیر نظر گرفتن مسیرهای تردد اسامه سعد، دبیرکل حزب الشعبی الناصری لبنان به خانه اش متمرکز بوده است.

زیرنظرگرفتن ترددهای شیخ ماهر حمود امام مسجد القدس در شهر صیدا یکی از دیگر از مأموریت های این گروه بوده است.

سازمان جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی (موساد ) شیخ ماهر حمود را در فهرست تعقیب خود قرار داده است.

سازمان امنیت عمومی لبنان اعلام کرد اعضای این شبکه همچنین با تصویربرداری از خیابان ها و مکان های حساس در جنوب لبنان، تصاویر را برای استفاده در حملات بعدی ارسال می کرده اند.

پس از پایان بازجویی ها از این افراد، پرونده آنان به دادستانی نظامی لبنان ارجاع شد. تلاش برای بازداشت همه افراد همدست این شبکه ادامه دارد.
طبقه بندی: جاسوسی نظامی، دنیای جاسوسی،
برچسب ها: شبکه، جاسوسی، اسرائیل،

تاریخ : شنبه 28 آذر 1394 | 09:42 ب.ظ | نویسنده : alireza s.a.d | نظرات

  • paper | سبزک | تبلیغات متنی